PILATES - stabilizacja i siła od środka

Metoda Pilates nadaje się do celów rekreacyjnych jak i dla zawodowych sportowców – skorzysta z niej każdy!

Pilates wpływa na to, jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia koncentrują się na rozciąganiu, rozluźnianiu i napinaniu mięśni. System jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Siła techniki Pilates tkwi w tzw. „centrum” (mięśnie środka, core). Mowa tu o szeroko rozumianych mięśniach brzucha, głównie tych głębokich, które nie pracują podczas klasycznych „brzuszków”.

Pilates modeluje sylwetkę. Nasze ciało odzyskuje sprężystość, figura staje się smukła i młodzieńcza, a nasze ruchy bardziej płynne i eleganckie. Będąc podstawą dla innych aktywności fizycznych, jest idealnym treningiem na start dla osób zaczynających swoją przygodę ze sportem lub wracających do trenowania po dłuższej przerwie. Efekty ćwiczeń dają się zauważyć podczas czynności dnia codziennego, jak i podczas uprawiania innych sportów.

Ćwiczenia są również profilaktyką zdrowego kręgosłupa, niwelują bóle, a dla osób cieszących się sprawnością stanowią formę prehabilitacji, zgodnie ze stwierdzeniem „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Joseph Pilates stanowczo twierdził, że człowiek ma tyle lat, na ile czuje się jego kręgosłup. Jeśli w wieku 30 lat jest on sztywny i ma ograniczoną ruchomość, czuje się jakby miał lat 60, jeśli natomiast u sześćdziesięciolatka kręgosłup jest elastyczny i silny – jego właściciel może się wciąż uważać za młodego.

Uczucie lekkości i siły, jakie będzie Ci towarzyszyć po zakończonej sesji, pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie przez resztę dnia!

Cena za 1 godzinę zajęć dla jednej osoby – 150zł

Cena za 1 godzinę zajęć dla dwóch osób – 180zł

Miejsce prowadzenia treningów: Szczecin i okolice

Umów się na trening

„Teraz już wiem – nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi.”

– JOSEPH PILATES